Porod rodzinny

Porod rodzinny Osoba towarzysząca może też

Porod rodzinny

W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszą się porody rodzinne.prace dyplomowe Chodzi tu o sytuację, gdy podczas porodu kobiecie towarzyszy rodzina – najczęściej jest to mąż, ale też mama czy siostra lub inna bliska osoba. Tego typu poród ma wielu zwolenników, ale i przeciwników. Dla niektórych jest to przeżycie zbyt intymne, stresujące, a nawet odstraszające, by w nim współuczestniczyć.http://www.kamipak.pl/ Jeśli jednak partner wyraża chęć asystowania przy porodzie, warto rozważyć takie rozwiązanie.

Przede wszystkim jest to ogromny komfort dla przyszłej mamy, która czuje się bezpieczniej mając przy sobie najbliższą osobę. Zwyczajne trzymanie za rękę, podawanie wody i robienie zimnych okładów to dla rodzącej naprawdę duża pomoc i ulga w niebotycznym wysiłku i bólu, przez który przechodzi. Osoba towarzysząca może też – według wskazówek położnej – wykonywać specjalny masaż oraz pomagać w kontroli techniki oddechowej w trakcie porodu.

To duże wsparcie dla ciężarnej. Poza tym to także szansa na uczestnictwo w tak emocjonalnym momencie, jak pierwsze spotkanie z nowo narodzonym dzieckiem – przecięcie pępowiny i możliwość przytulenia noworodka to niezapomniane przeżycie dla każdego taty.


- autor